خدمات

روكش دندان

روكش دندان

روبرو پوسته یا لایه ای از پرسلن یا کامپوزیت به رنگ دندان است که توسط یک دندانپزشک بر روی سطوح صورت دندان های شما قرار داده می شود تا تراز یکنواخت دندان ، مینای دندان فرسوده ، تغییر رنگ یا فاصله و تراشه یا ترک را تنظیم کند.


تفاوت بین کامپوزیت و چینی


دو نوع روکش وجود دارد: کامپوزیت و چینی. با هر دو ، اصل یکسان است. پوسته ها روی دندان ها قرار می گیرند. تفاوت زیادی بین نوع مواد استفاده شده برای جوش ها وجود دارد


 


چه مدت طول می انجامد؟


یک روکش حدود 5 تا 10 سال و بعضی اوقات حتی بیشتر طول می کشد. استعمال سیگار و نوشیدن زیاد قهوه یا چای به رنگ پوستی شما کمک می کند. اگر به عنوان مثال دندانهایتان را خم کنید یا میخهایتان را گاز بگیرید ، صورت ممکن است فرسوده یا آسیب دیده باشد. دندانپزشک همیشه می تواند یک چهره فرسوده یا آسیب دیده را ترمیم یا تعویض کند. این روش درمانی به خود دندان آسیب نمی زند.
مراحل درمان صورت کامپوزیت
1. انتخاب رنگ


ابتدا دندانپزشک بعد از گفتگو با شما ، رنگ مناسب صورت شما را انتخاب می کند. دندانپزشک می تواند تأثیر رنگ مورد نظر را بلافاصله به شما نشان دهد. او چندین رنگ در اختیار خود دارد که می تواند برای ترکیب رنگ ایده آل شما مخلوط کند. می توانید آنها را با ترکیب انواع مختلف رنگ مقایسه کنید.
2. سنگ زنی دندان


در صورت لزوم ، دندانپزشک لایه ای بسیار کوچک از دندان شما را خرد می کند. با انجام این کار او فضایی را برای روبرو ایجاد می کند.

اگر او این کار را نکند ، دندان شما کمی بزرگتر می شود.
3. چسباندن به روبرو


قبل از اینکه دندانپزشک کامپوزیت را به دندان شما بچسباند ، ابتدا دندان شما را با یک نوع اسید معالجه می کند. او همچنین یک لایه پیوست را روی آن اعمال می کند و سپس کامپوزیت هنوز نرم را به کار می برد.


4- شکل دادن به روبروبعد از اینکه دندانپزشکان کامپوزیت را روی دندان شما بمالند ، او در سطح جهان مواد را به شکل صحیح تغییر می دهد. سپس در صورت رسیدن فرم مورد نظر ، از چراغ آبی برای درخشش در کامپوزیت استفاده می کند. با این کار او کامپوزیت را سخت می کند. و در آخر او کامپوزیت را به شکل دلخواه خرد کرده و سطح را صیقل می دهد. سپس رو به اتمام است. اگر از نظر شکل و رنگ رو به رو نیستید ، دندانپزشک می تواند بلافاصله پس از خرد کردن یک لایه کامپوزیت ، آن را اصلاح کند.


whatsup instagram facebook youtube linkedin pinterest twitter