KAŞ KALDIRMA
TEDAVİ ÖZETİ
Seans Sayısı Seans Sayısı 1 Seans
Seans Sayısı Operasyon Süresi 1 Saat
Seans Sayısı Kalıcılık 2 - 5 Yıl
Seans Sayısı Hastanede Yatış Yok
Seans Sayısı Hassasiyet Süresi 1 Hafta
Seans Sayısı İşe Dönüş Süreci Hemen
Seans Sayısı Anestezi Lokal Anestezi
Seans Sayısı Mevsim Her Mevsim

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? 

Kaşlar, yüzdeki ifadeyi belirler ve yüze anlam katar. Kişilerde yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde ve kaşlarda görülür. Bu sebeple kaşlarda düşüklük olması yaşı daha büyük gösterebilir. 
Kaş düşüklüğü gözlerdeki estetikliği bozduğu gibi gözlerde ağırlık hissi yaratarak görme kalitesini de olumsuz etkilemektedir. Mutsuz, yorgun ve ağırlık hissinden kaş kaldırma ameliyatı ile çözüm bulunabilir. 
Kaş kaldırma ameliyatları sadece estetik görünüm amacı ile yapılmamaktadır. Kesici yaralanmalar, yüz felci geçirmiş kişilere yönelik görmeyi düzelterek tedavi amacıyla da yapılmaktadır. 

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır? 

Kaş kaldırma ameliyatları Sedasyon (uyku hali), lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarında genellikle genel anestezi tercih edilmektedir. 
Kaşın saçlı kısmından kesi açılarak köklere zarar vermeden işlem yapılır. Bu sayede iz gizlenmektedir. Operasyonda derin doku için gömülü dikiş, cilt yüzeyine ise kozmetik dikiş tercih edilir. Kesi yerlerine steril bantlar yapıştırılır. 

Kaş kaldırma ameliyatında kullanılan cerrahi teknikler nelerdir? 

Temporal kaş kaldırma : saçlı deri içerisine gizli bir şekilde kesi açılır. Fazla doku çıkarılarak kaş ve alın yapısı yukarıya kaldırılır. Kesi için kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. 

Direkt kaş kaldırma: kesi kaş üzerine açılarak ciltteki fazla doku çıkarılır. Açılan kesi alın kırışıklığında gizli kalır. Bu ameliyat çeşidi ileri yaş hastalar için uygundur. 

Endoskopik kaş kaldırma: operasyonda saçlı deriye küçük kesiler açılarak endoskop ile içeriye girilerek görüntüleme sağlanır. Sinir ve damarlar kontrol altına alınarak kaşlar ve alın serbest hale getirilir. Dikiş ya da sabitlemek için uygulanan farklı yöntemlerle kaş dokusu yükseltilir. Açılan kesilere dikiş ve zımba uygulaması yapılır. Alın için bandaj uygulaması yapılır. Ameliyat sonunda 2 saatlik gözlem ve buz uygulaması gerekmektedir. 

Biplane kaş kaldırma: hastaların istediği en çekici görünüm için endoskopik ve klasik kaş kaldırma yöntemlerinin birlikte uygulandığı operasyonlardır. 

Kaş kaldırma ameliyatı dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

  • Dikişler kendiliğinden eriyebileceği için dikiş alma işlemi uygulanmaz. 
  • Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez. Alın bölgesinde baskı hissedilmesi normaldir. 1. haftadan itibaren azalmaya başlar. 
  • Ameliyat günü yürüyüş ve soğuk kompres önerilir. 
  • Yatarken baş hafif yüksekte bir şekilde yatılmalıdır. 
  • Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir. 
  • Ameliyattan bir hafta sonra çalışma hayatına devam edilebilir. 
  • Ağır aktivitelerden bir ay uzak durmak gerekmektedir. 
  • Makyaj yapılabilir. 

Kaş kaldırma ameliyatı süresi ne kadardır? 

Operasyonda uygulanılacak tekniğe göre süresi değişebilmektedir. Genel olarak 40 - 120 dk arasında değişmektedir. 

Kaş kaldırma ameliyatı kalıcı mıdır? 

Kaş kaldırma ameliyatı sonuçları seçilen tekniğe göre kalıcı olur ancak yaş aldıkça dokular yaşlanmaya devam edecektir. 

Kaş kaldırma ameliyatı kaç yaşında yapılabilir? 

Yirmili yaşlardan itibaren kaş kaldırma ameliyatı yapılabilir. Genetik faktörlere bağlı genç yaşta düşük kaşlara sahip kişilerde yapılabilir. Yaş ile ciltteki gevşekliğin artması ileri yaşta ameliyat talebini arttırmıştır. 

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları nedir? 

Müşterilerimizin estetik beklentilerini karşılayarak uygun kaş kaldırma ameliyatı fiyat seçeneklerini sunma politikasına sahibiz. Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kaş kaldırma hakkında bilgi almak için telefon numaramız ve whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.