MEME KÜÇÜLTME
TEDAVİ ÖZETİ
Seans Sayısı Seans Sayısı 1 Seans
Seans Sayısı Operasyon Süresi 1 - 3 Saat
Seans Sayısı Kalıcılık Ömür Boyu
Seans Sayısı Hastanede Yatış 1 Gün
Seans Sayısı Hassasiyet Süresi 3 - 7 Gün
Seans Sayısı İşe Dönüş Süreci 1 - 3 Gün
Seans Sayısı Anestezi Genel Anestezi
Seans Sayısı Mevsim Her Mevsim

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Meme boyutları farklı nedenlerle büyük olabilmektedir. Hormonal değişiklikler, genetik faktörler gibi durumlarda vücut ölçüsü ile uyumlu olmayan büyük meme oluşabilir. Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüslerin boyutunun ve ağırlığının azaltılması işlemidir. Göğüsteki aşırı yağ dokusu ve cildin bir kısmı alınarak vücut ile uyumu sağlanması amaçlanır. 

Büyük göğüsler kişide; duruş bozuklukları, meme büyüklüğüne bağlı olarak omuzlarda düşüklük, sırt ve boyun ağrıları, yaz aylarında göğüs altı kıvrımlarında cilt tahrişi, kızarıklık, pişik gibi durumlar gözlenebilir. 

Ameliyat öncesi hazırlık 

Meme küçültme ameliyatı öncesi meme ultrasonografisi ve Mamografi çekimi yapılması istenmektedir. Operasyon esnasında memede mevcut olan kist durumu varsa bunlara da müdahale edilmesi açısından önemlidir. 
Aspirin, kan sulandırıcı ilaç kullanımınız mevcutsa 10 gün önceden doktorunuzun onayıyla bırakılmalıdır.
Yüksek tansiyon, şeker hastalığınız varsa doktorunuza iletmeli ve kontrol altına alınmış olması gerekir. 

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Operasyon günü meme üzerinde ölçü ve çizimler yapılır. Fazla olan yağ dokusu ve deri çıkartılır. Meme ucu olması gereken alana alınır. Operasyon kullanılan tekniğe bağlı olarak 2.5 - 4 saat sürmektedir. Genel anestezi altında yapılmaktadır. 

Meme küçültme ameliyatı teknikleri;

Lejour (lolipop) izle meme küçültme

Meme başının kahverengi kısmından aşağıya doğru lolipopa benzer kesi açılarak yapılan meme küçültme ameliyatıdır. Göğüs dokusu küçük olan kişilere uygundur. 
Köprücük kemiği ile meme başı arasındaki ölçüm 33 cm den küçükse bu teknik uygulanabilir. 
Daha büyük meme yapısına sahip kişilerde bu teknik uygulanırsa yeterli küçülme görülmeyebilir ve tekrar sarkma oluşabilir. 

Test T izle meme küçültme 

Her meme yapısına uygulanabilen tekniktir. Çoğunlukla 33 cm den büyük memelerde uygulanır. Lejour izle yapılan ameliyata ek olarak göğüsün alt kısmından kesi oluşturularak yapılır. Hızlı bir iyileşme gösterir. Meme yapısında istenilen dik görüntü sağlanabilir. 

Greft tekniği ile meme küçültme 

Bu teknik yaşlı kişilerde uygulanır. Bu operasyonda meme başını besleyen sinir ve damarlar korunmaz, süt kanalları bu durumdan etkilenerek fonksiyonlarını yerine getiremez ve meme istenilen şekilde küçültülebilir. 

Meme küçültme operasyonu sonrası iz kalır mı?

Meme küçültme ameliyatında kullanılan teknik iz kalmaması açısından önemlidir. Operasyon sonrası süreçte izler koyu görünürken zamanla açılma ve beyazlaşma gözlenir. Cilt kendi rengine dönüp izler görünmeyecektir. 

Meme küçültme ameliyatı kaç yaşında yapılabilir?

Meme küçültme ameliyatı meme gelişimini tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş kadınlarda yapılabilir. 

Meme küçültme ameliyatında hangi anestezi yöntemi kullanılır?

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi ile yapılır.

Ameliyat sonrası seyahat ne zaman yapılabilir?

Şehir dışı yada yurtdışından gelen kişiler operasyondan 4 gün sonra uçak yolculuğu yapılabilir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası cinsel hayata ne zaman dönülebilir?

Ameliyattan sonra 1 ay meme de hassasiyet olacağı için cinsel hayata 6. Haftadan sonra başlanması önerilir. 

Meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme yapılabilir mi?

Meme küçültme ameliyatında uygulanan teknikte süt bezi ve süt kanalları korunur. Bu sayede kişi ameliyat sonrası emzirmeye devam edebilir.


Meme küçültme ameliyatı fiyatları nelerdir?

Müşterilerimizin estetik beklentilerini karşılayarak uygun meme küçültme ameliyatı fiyat seçeneklerini sunma politikasına sahibiz. Meme küçültme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Meme küçültme ameliyatı hakkında bilgi almak için telefon numaramız ve whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.