PERİNE ESTETİĞİ (PERINOPLASTI)
  • Anasayfa
  • Perine Estetiği (Perinoplasti)
TEDAVİ ÖZETİ
Seans Sayısı Seans Sayısı 1 Seans
Seans Sayısı Operasyon Süresi 45 dk - 1 Saat
Seans Sayısı Kalıcılık Ömür Boyu
Seans Sayısı Hastanede Yatış 1 Gün
Seans Sayısı Hassasiyet Süresi 2 - 3 Gün
Seans Sayısı İşe Dönüş Süreci 2 - 3 Gün
Seans Sayısı Anestezi Lokal - Genel Anestezi
Seans Sayısı Mevsim Her Mevsim

Perine Estetiği (Perinoplasti) Nedir?


Perine; vajina girişi ile anüs (makad) arasındaki bölgeye verilen isimdir. Bu bölgeye yapılan estetik işleme ‘perinoplasti’ denir. Genellikle doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi amacıyla yapılan estetik operasyondur. 


Perine bölgesi estetiği nasıl yapılır? 

Doğum sonrası varsa dikiş izlerinin temizlenmesi ve anatomik olarak perine bölgesinin düzeltilmesi için perine estetiği yapılır. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleşir. İşlem süresi ortalama 45 dakika ve 1 saat arasında değişir. Perine bölgesinde bulunan cilt altı dokusu çıkarılır. Bölgedeki yanık dokusuna benzeyen doku alınır yerine sağlıklı cilt dokusu getirilerek perine bölgesi kapatılır. 
Perine bölgesi bazen içe çökük bir görünüm alabiliyor. Bu görüntünün giderilmesi için karbondioksit lazer ve cilt altı yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar da yapılabilmektedir. Bir farklı yöntem ise çökük bölgenin büyüklüğüne göre vücudun başka bir bölgesinden liposuction ile 2-5 cc arasında yağ ile perine bölgesine enjekte edilerek estetik amaçlı düzeltme yapılabilir. 

Perine estetiği neden yapılır?

  • Perine de iyileşmemiş doğum izleri cinsel ilişkide ağrıya neden olmaktadır. Perinoplasti (perine estetiği) ile düzeltilebilir. 
  • Klitoral g noktasının uyarısı artar ve vajina girişindeki açı düzelir. 
  • Vajina da estetik görünüm kazanılır. 

Doğum dikiş izleri düzeltilmezse cinsel ilişkiyi etkiler mi? 

Doğumdan sonra kötü dikiş izleri cinsel ilişkiyi olumsuz etkiler, kötü görünüme sahip vajina kadınlarda güven eksikliği, eşinden utanma gibi durumlar Çiftlerde tatminsizlik ve cinsel isteksizlik getirebilir. Perine estetiği ile doğum dikiş izleri onarılır. 

Perine estetiği fiyatları nelerdir?

Müşterilerimizin estetik beklentilerini karşılayarak en uygun fiyat seçeneklerini sunma politikasına sahibiz. Perine estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.