SAÇ EKİMİ
TEDAVİ ÖZETİ
Seans Sayısı Seans Sayısı 1 Seans
Seans Sayısı Operasyon Süresi 6 - 8 Saat
Seans Sayısı Kalıcılık Ömür Boyu
Seans Sayısı Hastanede Yatış Yok
Seans Sayısı Hassasiyet Süresi 1 - 13 Gün
Seans Sayısı İşe Dönüş Süreci 1 - 3 Gün
Seans Sayısı Anestezi Lokal Anestezi
Seans Sayısı Mevsim Her Mevsim

İstanbul Saç Ekimi 


Saç ekimi, saçlarında seyrelme ya da dökülme gözüken kişilerde oluşan kellik sorununa kalıcı bir çözüm yoludur.

Saç ekiminde daha fazla tercih edilen alan ensedeki saç kökleridir. Erkeklerde ensedeki saç kökleri DHT ( dihidro testosteron ) hormonuna karşı duyarsız olduğundan daha az dökülme olabilir. Vücudun diğer bölgelerinden alınan kökler dökülme özelliği gösterdiğinden dolayı ense bölgesi tercih edilir. Genetik nedenler, hormonal problemler, stres, çevresel faktörler, kazalar gibi nedenlerden ötürü saçlarında seyrelme ya da dökülme gözüken kişilere saç ekimi yapılabilir. 

History Clinic saç ekimi dünyadaki en yeni ve yenilikçi  yöntemleri gerçekleştirmektedir. Saç, sakal ve kaş ekiminde modern yöntemler kullanılmaktadır. 

Kişinin sac ekimi yapılmadan önce uzman doktorlarımız tarafından   profesyonel saç analiz cihazı ile saçların yapısı, kalitesi , greft yapısı incelenir. 

Operasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

 • Operasyondan 1 hafta önce alkol kullanımı kesilmelidir. 
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı ve multivitaminler 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır. 
 • Operasyon öncesinde mevcut saçlar tıraş edilmemelidir. 
 • Kronik rahatsızlar (yüksek tansiyon, diyabet, kalp, böbrek rahatsızlıkları, astım) vb. gibi durumlarınız varsa lütfen doktorunuzu bilgilendirin.
 • Operasyondan önce kontakt lenslerinizi çıkarın. 
 • Operasyon günü rahat kıyafetler tercih edilmeli operasyon sonrasında ekim bölgesine sürtme olmaması adına düğmeli veya fermuarlı kıyafetler yanınızda getirmelisiniz.
 • İşlem öncesi kahvaltı yapılarak gelinmelidir. Kahvaltıda kafein içeren içecekler, bitki çayları kanama da artışa sebep verebileceğinden tüketilmemelidir.

Operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • Kişi operasyon dahilinde ilk 3 gün sırtüstü uzanmalıdır. 
 • Operasyon sonrası ilk 1 hafta sigara ve alkol tüketiminden sakınılmalıdır. 
 • Operasyon günü donör alanına yapılan pansuman ertesi gün çıkarılmalıdır. 
 • İlk yıkama işlemine kadar saçlar yıkanmamalıdır. İlk yıkama ( 3. Gün yıkama ) videosu için tıklayınız.
 • İlk 1 hafta 10 gün boyunca baştan geçmeli kıyafetler tercih edilmemelidir.
 • 13. Gün yıkaması ( kabuk alımı ) işlemine kadar ekim alanını sürtmelere karşı korumalıdır. 13. Gün yıkama ( kabuk alımı) videosu için tıklayınız. 
 • Operasyondan sonra 1 hafta boyunca şapka kullanılmamalıdır. 
 • İlk 1 ay boyunca ağır sporlar, sauna, hamam gibi aktiviteler yapılmamalıdır. 
 • 6 ay boyunca ekim bölgesine traş makinesi uygulanmamalıdır. Donör ( ense ) bölge 15 gün sonra makine traşı yapılabilir. 
 • 6 ay boyunca ekim bölgesi sert darbelere karşı korunmalıdır. 

Müşterilerimizin estetik beklentilerini karşılayarak uygun saç ekim fiyat seçeneklerini sunma politikasına sahibiz. Ücretsiz muayene ile Saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz . 

Saç ekiminin yapılacağı alan nasıl belirlenir?

Kişiye özel saç çizgisinin belirlenmesi saç ekim operasyonunun en önemli aşamasıdır.

Saç ekimi işleminin başarısını gösteren ve istenilen doğal sonucun yakalanmasını sağlayan en önemli faktör saç çizgisidir. Yüz şekli farklılıklarından dolayı standart bir ölçüm yapılmaz. Ön saç çizgisi tasarlanırken kişinin anatomik kafa yapısı, yaşı dikkate alınır.

Saç köklerinin ekilmeden önce canlılığı nasıl korunur?

Saç kökleri canlı birer doku olup, saç ekimi bir doku nakli (transplantasyon) işlemidir. Saç kökleri alındıktan sonra ekilmesine kadar geçen süre 2-4 saattir.  Alınan greftler +4 santigrat derece soğuk ortamda özel laboratuvar kapları içerisine tek tek dizilerek özel doku ve organ nakil solüsyonlarında muhafaza edilir. Bu solüsyonları trombositce zengin plazma, beslenmesini ve sağlıklı kalmasını sürdürür.

Saç ekimi yaptırmadan önce bütün saçların dökülmesi beklenmeli midir? 

Hayır beklenilmesine gerek yoktur. Ön saç çizgisinde bozulma yada hafif seyrelmelerin olduğu bölgelere saçların dökülmesi beklenmeden ekim işlemi yapılabilir. 

Saç ekimi operasyonu kaç saat sürer? 

Kişinin doku yapısı ve açıklığına göre değişebilmekle beraber ortalama 6 ila 8 saat sürmektedir. 

İşlem sonrasında hastanede yatış gerekir mi? 

Saç ekimi işleminden sonra hastanede yatış yapmasına gerek yoktur, kişi evine dönebilir. 

Saç ekiminden sonra saç uzatılabilir mi?

Evet ekilen saçlar uzatılabilir. Mevcut saçlarınızla aynı özelliği taşıdığı için istediğiniz şekli verebilir ve tarayabilirsiniz.

Saç ekimi için hangi mevsim uygundur?

Her mevsim yaptırılabilir. Yaz mevsiminde uzun saatler güneş ışınlarına maruz kalmak, tatil yapmak gibi durumlardan çekinilebilir. Fakat operasyon koşulları sağlandığında işlemin sonucunu etkileyen herhangi bir sakınca yoktur.

Bir greft kaç saç kökü eder?

Bir greft ortalama folikül başına 1 ila 3 saç teli arasında değişir.

Saç ekiminden sonra ne zaman tıraş yapılabilir?

Saç ekiminden sonra makine ile traş için 6 ay geçmesi önerilir. Bu süreçte kişi makas ile kısaltma yaptırabilir. Donör bölgesi 2 hafta sonra makine tıraşına uygundur.

İstanbul saç ekimi fiyatları nedir?

Müşterilerimizin estetik beklentilerini karşılayarak uygun saç ekim fiyat seçeneklerini sunma politikasına sahibiz. Ücretsiz muayene ile Saç ekimi Fue tekniği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saçlarınıza doğru planlamanın yapıldığı, kişiye özel saç çizgisinin belirlendiği, saçlarınıza doğru açı ve yönlerinin verildiği, doğal ve başarılı sonuçların elde edildiği, saç ekiminin yapıldığının neredeyse anlaşılmadığı saç ekimi için gelin tanışalım.