ULTHERA (HI-FU)
TEDAVİ ÖZETİ
Seans Sayısı Seans Sayısı 1 Seans
Seans Sayısı Operasyon Süresi 45 dk - 1 Saat
Seans Sayısı Kalıcılık 2 Yıl
Seans Sayısı Hastanede Yatış Yok
Seans Sayısı Hassasiyet Süresi 1 - 2 Saat
Seans Sayısı İşe Dönüş Süreci Hemen
Seans Sayısı Anestezi Yok
Seans Sayısı Mevsim Her Mevsim

Ulthera (ultherapy) (hı fu) Nedir?

Ulthera, fokus ultrasonic teknolojisi kullanılarak cildin 4.5- 5 mm deki derin dokularına kadar ulaşabilen kolajen üretimini tetikleyerek ciltte sıkılaşmayı sağlayan lifting işlemidir. 3 farklı derinlikte çalışmayı sağlayan başlıklar ile yeni kolajen üretimini sağlar. Ulthera ile çene bölgesi sarkmalarında, göz çevresi kırışıklıklarında, ağız çevresi gibi bölgelerde etkili sonuçlar alınabilir. Genellikle tek seansta sonuç alınabilir ancak bölgenin yapısına ve durumuna göre seans sayısı değişiklik gösterebilir. Ultherapy işlemi ortalama yarım saat ile 1 saat arasında işlem sürebilir. İşlem sonrasında hafif kızarıklık, hassasiyet oluşabilir fakat 1 2 saat içerisinde kaybolur. 

Ulthera nasıl uygulanır ?

Ultrasonic görüntüleme sistemi ile cildin en derin yumuşak dokularına kadar görüntüleme yapabilme olanağı sağlaması sayesinde hedef alınması gereken tabaka dermatolog tarafından daha net belirlenebilir. Uygulama başlığı ile uzmanınızın belirlediği derin cilt altı dokusuna termal ısının ulaşması sağlanarak kolajen üretimini tetikler ve lifting etkisi oluşturulabilir. 

Uygulama alanları nerelerdir?

  • Dekolte bölgesi kırışıkları 
  • Göz kapağı düşüklüğü 
  • Yanak sarkması 
  • Ağız ve çene bölgesi kırışıklıları
  • Düşük kaş problemleri 
  • Burun ve dudak katlantı bölgesi
  • Alın çizgileri 
  • Göz altı torbalanmalarında 
  • Kilo kaybına bağlı kol, karın, bel bölgelerindeki sarkmalarda uygulanabilir.

Ulthera sonuçları ne zaman görülür. Ne kadar süre etki eder ?

Kişi ulthera tedavisi sonrası etkisini hemen görmeye başlayabilir ancak yeni kolajen üretimine etki edildiğinden net sonuçlar 2 - 3 ay içinde gözlenebilir. Kalıcılık süresi ortalama 2 yıl kalabilir fakat bu süreç her hastanın problemine, cilt yapısına, beslenmesine ve yaşam tarzına göre değişkenlik gösterebilir. 

Ulthera tedavi fiyatları nedir? 

Müşterilerimizin estetik beklentilerini karşılayarak ,en uygun fiyat seçeneklerini sunma politikasına sahibiz. Ameliyatsız yüz germe, ulthera tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz